Choose your languageand country
niemiecki
angielski
polski
OK
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wybór piaskarki

2024-06-14
Wybór piaskarki

image

Jaką piaskarkę wybrać?

Przedstawiamy krótki przewodnik, który mamy nadzieję, chociaż w podstawowym stopniu pomoże w wyborze odpowiednio wyposażonej piaskarki. Na naszej stronie przedstawiamy standardowe piaskarki, ale każdą można modyfikować lub nawet stworzyć zupełnie nowy zestaw.

1. Piaskarka jest urządzeniem pneumatycznym, czyli zasilanym sprężonym powietrzem, dlatego najważniejsze jest określenie rodzaju i wydajności kompresora, który będzie zasilał naszą piaskarkę. Kompresor powinien być śrubowy, co zapewni dostawę stałego ciśnienia. Większość piaskarek Indusco Solution wymaga wydajności kompresora minimum 2000l/min. (=2m3/min.). W przypadku piaskarek bez sterowania i z mniejszym zbiornikiem (25l, 50l) możliwa jest praca z kompresorem o wydajności 700-1000l/min. Dodatkowym atutem będzie wyposażenie kompresora w chłodnicę, która uzdatni powietrze przekazywane do piaskarki i do hełmu piaskarskiego.

2. Aby wybrać odpowiedniej pojemności zbiornik ciśnieniowy należy uwzględnić wydajność kompresora oraz rodzaj i miejsce planowanych prac. Im większy zbiornik, tym rzadziej trzeba będzie go zasypywać ścierniwem, co pozwoli zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy. Z kolei im mniejszy zbiornik, tym bardziej mobilny: lżejszy i niższy, dzięki czemu łatwiej będzie dojechać na miejsce pracy niezależnie od środka transportu. 

3. Ekonomiczne wersje piaskarek Indusco Solution, tzw. piaskarki ręczne nie zawierają zestawu sterującego. Taki zestaw można jednak dokupić w późniejszym terminie. Przy wyborze rodzaju sterowania warto mieć na uwadze, że piaskarka bez sterowania wymaga obsługi przez dwóch pracowników, natomiast sterowanie pneumatyczne (zdalne) zapewnia bezpieczeństwo i wygodę jednemu operatorowi. 

4. Zawór dozujący umieszczony pod zbiornikiem umożliwia precyzyjne dozowanie ścierniwa. Do śrutu zalecamy zawór uniwersalny MICRO, natomiast w przypadku używania pozostałych ścierniw sprawdzi się zawór talerzowy FSV.

5. Wybór dyszy zależy w pierwszej kolejności od wydajności kompresora. Wśród dysz dostępne są dysze wykonane z różnych materiałów zapewniające różną żywotność, dysze o różnej długości, różnym przeznaczeniu. Wszystkie dysze w ofercie Indusco Solution są dyszami ze zwężką Venturiego, co większa efektywność pracy.

6. Wąż do piaskowania dobieramy z uwzględnieniem dystansu miedzy piaskarką a oczyszczaną powierzchnią (np. krótszy wąż dla prac na miejscu, dłuższy na placu budowy). W każdej chwili zarówno wąż do ścierniwa jak i wąż zasilający można przedłużyć. Podobnie w przypadku węża sterującego i oddechowego.

7. W skład podstawowego wyposażenia BHP dla piaskarza wchodzi: hełm z regulatorem, filtr powietrza oddechowego wraz z odpowiedniej długości wężem, kombinezon, rękawice i obuwie.

8. Jako wyposażenie opcjonalne Indusco Solution proponuje wąż zasilający (między piaskarką a kompresorem), który często znajduje się na wyposażeniu kompresora, a także separator wilgoci, który pomaga w utrzymaniu suchego powietrza oraz sito i pokrywę, które chronią przed dostawaniem się zanieczyszczeń do zbiornika.

9. W ofercie Indusco Solution znajdują się elementy wyposażenia piaskarek oraz akcesoriów BHP czołowych marek polskich i zagranicznych m.in. Clemco, Contracor, Resin, RPB oraz marki własnej LARK.

Mamy nadzieję, że na początek powyższe wskazówki umożliwią Państwu określenie modelu piaskarki, która będzie najlepiej dostosowana do Państwa potrzeb. Jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 662 815 204 lub mailowo: emilia@induscosolution.com

pixel