Choose your languageand country
niemiecki
angielski
polski
OK
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dysza do piaskarki i jej zastosowanie

( ilość produktów: 28 )

Jednym z najważniejszych kryteriów doboru odpowiedniego sprzętu do ściernictwa jest dysza do piaskarki. Wyrób musi być wykonany z materiałów dobrej jakości, dzięki którym będzie on odporny na tarcie. Dokonując wyboru dysz do piaskowania, warto zwrócić uwagę między innymi na kształt wewnętrzny, średnicę otworu oraz jego długość. Wpływają one bezpośrednio na takie parametry jak szybkość, wzór nadmuchu oraz precyzję i efektywność. Standardowe dysze do śrutowania wytwarzają szeroki i równomierny strumień, jednocześnie mając zredukowane zużycie ścierniwa i dość dużą prędkość natrysku. Długie dysze, przy wysokim ciśnieniu powietrza mają ogromną prędkość natrysku i nadają się do obróbki większych powierzchni. Dysze o otworach prostoliniowych wytwarzają płaski strumień, który nadaje się do obróbki strumieniowo-ściernej małych powierzchni.

Z czego wykonana jest dysza do piaskowania?

Każda dysza do piaskowania wykonywana jest ze specjalnie dobranych i wytrzymałych tworzyw. Wykorzystywane w produkcji materiały cechują się ścisłymi właściwościami, a co za tym idzie znajdą zastosowanie w odrębnych dziedzinach antykorozji. Najlepszymi tworzywami są:

  • węglik wolframu - bardzo twardy i ciężki, stosuje się go głównie przy śrutowaniu, wytrzymuje do 400 roboczogodzin,
  • węglik krzemu - odporniejszy na ścieranie i lżejszy od dysz wolframowych o ok. 42%, wytrzymuje do 600 roboczogodzin,
  • węglik boru - odporniejszy na działanie cząstek ścierniwa o ostrych krawędziach, wytrzymuje do 1000 roboczogodzin,

Wybór dyszy piaskarki, uzależniony jest od rodzaju pracy, jaka ma zostać wykonana przy jej użyciu, a także od długości jej trwania i intensywności eksploatacji. Odpowiednio dopasowane dysze do piaskowania zapewnią optymalne rezultaty i dadzą oczekiwany efekt jak np. dysza TLV. Dysza WBN wykazuje osiągi do 20% lepsze w porównaniu z czyszczeniem pod ciśnieniem na sucho i czyści aż do stopnia SA-3.0.

pixel