Choose your languageand country
niemiecki
angielski
polski
OK
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zawór ścierniwa do piaskarki

( ilość produktów: 13 )

Zawór dozujący ścierniwo jest jednym z najważniejszych elementów układu, który bezpośrednio dotyka pola aplikacji. Z tego względu powinien on charakteryzować się szybkością oraz niezawodnością pracy podczas działania przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów i prostej obsłudze. Każdy z dozowanych materiałów ma inne właściwości, a parametry procesów mają swoje punkty krytyczne determinujące wybór odpowiedniego dozownika gwarantującego niezawodny i powtarzalny proces dozowania.

Rodzaje zaworów do piaskarki

Nasze zawory piaskarek dzielą się na różne typy, tj.:

  • FSV, który jest zaworem typu talerzowego z mimośrodowym przepływem ścierniwa. Produkt przeznaczony jest dla ścierniw typu: piasek, żużel pomiedziowy, mączka dolomitowa. Zawór dozujący ścierniwo można stosować do każdego rodzaju piaskarki. Do zamontowania zaworu niezbędne jest zastosowanie dodatkowo wyłożonych wewnątrz poliestrem elementów połączeniowych oraz wyłożonego poliestrem łącznika typu Y. Zamontowanie tych części umożliwia skuteczne mieszanie ścierniwa z powietrzem;
  • SGV to zawór do piaskarki, który ze względu na bardzo dużą wytrzymałość stosowany jest w urządzeniach do dozowania większości ciężkich lub twardszych i bardziej inwazyjnych materiałów ściernych, takich jak śrut staliwny łamany, śrut kulisty, elektrokorund, korund, garnet, kulki ceramiczne oraz szklane. Specjalna budowa zaworu SGV, wewnątrz której umieszczona jest gumowa rurka, zapobiega bezpośredniemu kontaktowi materiału ściernego do piaskowania i śrutowania z korpusem elementu, co znacząco przedłuża żywotność zaworu i dokładność sterowania śrubą dozującą. W przypadku zużycia gumowego wkładu można go szybko i bezproblemowo wymienić. Niszczenie się tego elementu wynika bezpośrednio z jego eksploatacji w czasie normalnego cyklu pracy w obróbce strumieniowo ściernej i nie ma konieczności wymiany całego zaworu;
  • MICRO to zawór ścierniwa do piaskarki, który pozwala na precyzyjne dozowanie wszelkiego rodzaju ścierniw, przez co znacznie zwiększa wydajność oczyszczania, przy ograniczonym zużyciu materiału ściernego. Prosta i niezawodna budowa łączy funkcje dozowania ścierniwa z mieszaniem go z powietrzem. Zawór wyposażony został w tzw. wyczystkę służącą do szybkiego czyszczenia za pomocą odkręcanego wizjera.

Każdy zawór dozujący ścierniwo dostępny na naszej stronie jest towarem najwyższej jakości. Świadczy o tym grono zadowolonych klientów. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - zadzwoń do nas, udzielimy wszelkich porad! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

pixel